JANOVICE V PODJEŠTĚDÍ

DVOJITÁ VĚŽ

Obr.: DVOJITÁ VĚŽ, 2018_03, FOTO P. FAJGL

Obr.: DVOJITÁ VĚŽ, 2018_03, FOTO P. FAJGL

STARÁ CESTA, II (JPK), , Vpravo v JV straně na předskalí (umělé stupy), doleva a komínem.
OBLÁ HRANA, VI (JPK), , 1983, Jaroslav Voldřich(1) stř. Jaroslav Voldřich(2). Údolní oblou hranou přes kruh na vrchol.
POUSTEVNICKÁ, VI (JPK), , 31. 7. 2012, Michal Mrvík, Honza Antuš, Vojtěch Mrvík. Údolní stěnou po lištách ke kruhu, mírně vlevo a přímo na vrchol.
STAROMÓDNÍ, ,
PROJEKT Č.60157, , 5. 10. 2012, Staromódní cesta V : údolní stěnou po nevýrazném pilíři na jeho konec ( smyčka ). Vlevo pod svislou spáru ( hodiny ) a přímo na vrchol. Michal Mrvík, Vojtěch Mrvík 3.10. 2012
SZ CESTA, II (JPK), , Vlevo v údolní stěně podál spáry na velkou plošinu a komínem na vrchol.
RELIÉF, VII (JPK), , 11. 7. 2015, Jan Paul. Úzkou V stěnou pod převis, pod ním vlevo na polici a přes břicho přímo na vrchol.
SLUNEČNÍ HRANA, VI (Písk.Sasko), , 11. 3. 1995, Jürgen Schmeißer, Niels Waaga.
VARIANTA, II (Písk.Sasko), , 6. 8. 1999, Hasso Gantze.

CORVUS INTERRUPTUS, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIb (Písk.Sasko), , 23. 4. 2022, Jiří Hušek ml.. Hranou na temeno.
POD POHRŮŽKOU NĚHY, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIc (Písk.Sasko), , 17. 4. 2022, Jiří Hušek ml., Olga Hušková. Převislou údolní hranou (borhák) na temeno.
ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Honza Sax Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
TŘICET ČAROVNÝCH PUNTÍKŮ, (PINDRUŠE, Císařské údolí), VI (JPK), , 8. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka, Ondřej Sojka. V levé části JV stěny přes borhák n. t.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes Bh do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k Bh. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.
PŘÍMÁ LINKA DO BOTANICKÝ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 27. 6. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Uprostřed údolní stěny nejhlubší spárou k normálu.Pote přímo do spárokomínu a přes vklíněný balvan na vrchol.
CONENGRIA, (RYNOLTICKÁ VĚŽ, Skály u Rynoltic), VIIc (Písk.Sasko), VIIIa RP (Písk.Sasko), , 19. 6. 2021, Jan Paul. Vlevo od Staré cesty trhlinou přes poličky ke K a rajbasem na vrchol.