JANOVICE V PODJEŠTĚDÍ

RŮŽE

Obr.: Růže (Janovice v Podještědí, foto: Michal Mrvík, 2014)

Obr.: PROČ RŮŽE? PROTO! 2018_03

Obr.: RŮŽE, 2018_03, FOTO P. FAJGL

NC, ,
ÚDOLNÍ KOMÍN, II (Písk.Sasko), , 16. 7. 2016, Jan Paul. Komínem z údolní strany na vrchol.

CORVUS INTERRUPTUS, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIb (Písk.Sasko), , 23. 4. 2022, Jiří Hušek ml.. Hranou na temeno.
POD POHRŮŽKOU NĚHY, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIc (Písk.Sasko), , 17. 4. 2022, Jiří Hušek ml., Olga Hušková. Převislou údolní hranou (borhák) na temeno.
ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Honza Sax Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
TŘICET ČAROVNÝCH PUNTÍKŮ, (PINDRUŠE, Císařské údolí), VI (JPK), , 8. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka, Ondřej Sojka. V levé části JV stěny přes borhák n. t.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes Bh do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k Bh. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.
PŘÍMÁ LINKA DO BOTANICKÝ, (HRÁDECKÝ ROH, Císařské údolí), VI (Písk.Sasko), , 27. 6. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Uprostřed údolní stěny nejhlubší spárou k normálu.Pote přímo do spárokomínu a přes vklíněný balvan na vrchol.
CONENGRIA, (RYNOLTICKÁ VĚŽ, Skály u Rynoltic), VIIc (Písk.Sasko), VIIIa RP (Písk.Sasko), , 19. 6. 2021, Jan Paul. Vlevo od Staré cesty trhlinou přes poličky ke K a rajbasem na vrchol.