SKÁLY U RYNOLTIC
DRUHÁ PANENKA |  DÍRKATÁ VĚŽIČKA |  HAVRAN V POLESÍ |  HRADBY |  PRVNÍ PANENKA |  PRVNÍ TRPASLÍK |  RYNOLTICKÁ VĚŽ |  SLON (POLESÍNSKÝ KÁMEN) |  VOJÁK |  ZELENÝ KÁMEN |

HAVRAN V POLESÍ

Obr.: HAVRAN V POLESÍ Z ÚDOLÍ, 2018_01, FOTO P. FAJGL

Obr.: HAVRAN V POLESÍ, 2018_01, FOTO P. FAJGL

HAVRANÍ SLZY, VI (Písk.Sasko), , 12. 4. 2014, Michal Hlaváč, Lukáš Bludský. V levé části S údolní stěny mohutným koutem a později vpravo mírně převislou spárou (smyčky) na vrchol. Pozor na velký volný kámen na začátku převislé spáry!
ÚDOLNÍ TRAVERZOVÁ, IV (Písk.Sasko), , V levé části údolní stěny krátce vzhůru (hodiny) a po římse traverz doprava až do spáry. Jí krátce vzhůru, po římse doprava (hodiny) a vzhůru mírně vlevo na vrchol.
STROMOLEZCOVO STAVĚNÍ, VIIb RP (Písk.Sasko), , 14. 3. 2014, Michal Hlaváč, Lukáš Bludský. Středem údolní stěny ve spádnici mohutného spárokomína stěnou vzhůru ke kruhu, přes sokolíky přímo vzhůru pod spárokomín (smyčky), jím a poté mírně vlevo na vrchol.
SEVEROZÁPADNÍ, IV (Písk.Sasko), , V pravé části údolní stěny z hrany doleva po římse do spáry, výše spárokomínem (hodiny) na travnatý balkón a zprava kolem jeskyňky (hodiny) s vrcholovou knihou na vrchol. (poznámka:lezeno historicky, prvovýstup pravděpodobně němečtí lezci.)
HRANA MÝCH DĚTÍ, V RP (Písk.Sasko), , 20. 4. 2014, Michal Hlaváč, František Horák. Při pravé hraně údolní stěny soustavou trhlin a spár (smyčky) pod mírně převislou spáru (hodiny) a jí na vrchol.
BARVENÍ VAJEC, VIIa RP (Písk.Sasko), , 20. 4. 2014, František Horák, Michal Hlaváč. Z balvanu vpravo v rokli obtížně při hraně pod skalní „nos“ (smyčky), přes něj a po hraně na vrchol.
HUGO NA DOVOLENÉ, VIIIc (JPK), , 1. 9. 2018, Radek Černický, Kamil Krečman. Nástup nejvíc vlevo v údolní stěně stejně jako c."Údolí traverzová" . Přes hodiny asi 7m vzhůru poté doprava k (1.k) . Dále traverz doprava za hranu do spáry tou přes (2.k) ke (3.k). Od 3. kruhu mírně doleva a namáhavě přes převis k dodatečně dodanému borháku na vrchol. (poznámka:Nejsem si jist s klasifikací rád upravím po přelezu někoho jiného.)
ČACHTICKÁ PANÍ, VIIc (JPK), , 7. 2018, Radek Černický, Kamil Krečman, Pavel Farský. Stejně jako cesta "Hugo na dovolené" od prvního kruhu této cesty traverz doprava na kazatelnu (hodiny). Poté přímo rovně přes kruh na vrchol. (poznámka:Neměl by se cvakat druhý kruh cesty Hugo na dovolené.)
TRAVERZ NAD BÍLOU LABUTÍ, VIIb (JPK), , 8. 2017, Radek Černický, Radim Černický. Stejně jako c. "Čachtická paní" až na kazatelnu potom traverz šikmo doprava (borhák) přes celou údolí stěnu k vrcholové knížce a navrchol.

KLINČ, (VLČÍ KÁMEN, Janovice v Podještědí), IXa (Písk.Sasko), , 25. 2. 2024, Pavel Henke, Pavel Bechyně. Údolní hranou přes K n.v.
KLÍČOVOU DÍRKOU, (VĚTROPLACH, Janovice v Podještědí), VI (JPK), , 5. 8. 2023, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V pravé části masivu krátce stěnkou do spáry a jí přes kruh na temeno.
VÍTR VANE POUŠTÍ, (VĚTROPLACH, Janovice v Podještědí), V (JPK), , 5. 8. 2023, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. Širokou spárou na temeno.
ČERNÉ BLÝSKÁNÍ, (KŘIŽNÍK, Janovice v Podještědí), VI (JPK), , 4. 8. 2023, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. Ukloněnou plotnou do široké spáry a jí přes kruh na temeno.
PRÁZDNÉ SCHRÁNKY, (LŮMEK - M, Janovice v Podještědí), VI (JPK), , 4. 8. 2023, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V levé části masivu stěnkou do sokolíku a jím přes kruh na temeno.
LEVOBOK, (KŘIŽNÍK, Janovice v Podještědí), III (JPK), , 4. 8. 2023, Markéta Koudelková. V levé části masivu koutovou spárou na temeno.
SLOVA VE VĚTRU, (VĚTROPLACH, Janovice v Podještědí), IXc (JPK), , 6. 7. 2023, Z kamene překrokem do stěny, na polici (hodiny), dále podél oblé hrany (kruh) přímo na temeno.
GUMOVÝ BUKANÝR, (KŘIŽNÍK, Janovice v Podještědí), VIIb (JPK), , 25. 6. 2023, Ondřej Šnopl, stř. Jan Vais, David Svoboda. Nástup zprava do sředu stěny, přes dva kruhy ke spáře a jí podél třetího kruhu na temeno
VOLANÉ ČÍSLO 666...JE NEDOSTUPNÉ, (ODŠTÍPLÁ, Janovice v Podještědí), VIIIb (JPK), , 2. 6. 2023, Ondřej Šnopl. V levé části stěny přes dva kruhy na vrchol
OBJÍMAČI KAKTUSŮ, (ODŠTÍPLÁ, Janovice v Podještědí), VIIc (JPK), , 25. 5. 2023, V pravé části stěny přes dva kruhy přímo na vrchol