CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ

TULENI

Obr.: Tuleni - poznámky z roku 1964 z archivu Zdeňka Strnada staršího.

Obr.: Tuleni - poznámky z roku 1964 z archivu Zdeňka Strnada staršího.

Obr.: TULENI (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ)

Obr.: , 2020_01, FOTO P. FAJGLTULENI (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ)

Obr.: TULENI (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ), 2020_01, FOTO P. FAJGL

Obr.: TULENI (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ), 2020_01, FOTO P. FAJGL

NORMÁLNÍ CESTA, II (JPK), , 1910, Adolf Gahler, G. Seidel. Z bloku od SZ komínem na vrchol.
RONYHO HRANA, VIIa (Písk.Sasko), , 16. 5. 1976, Josef Rybička. Normální cestou tři metry, vlevo přes talíř na hranu a tou na vrchol.
HLADKÝ KOMÍN, III (JPK), , 1924, Erwin Gutsche, A. Hänsch. Vpravo v SV straně komínem na vrchol.
DVOJSPÁRA, IV (Písk.Sasko), , 1924, Erwin Gutsche, A. Hänsch, W. Noack. Vlevo od Hladkého komínu jemným zářezem na vrchol.
SEVERNÍ KOMÍN, II (Písk.Sasko), ,
SEVEROVÝCHODNÍ STĚNA, V (Písk.Sasko), , 1. 7. 1978, Milan Kulda, Krouski.
HLADKÁ CESTA, V (JPK), , 1962, Miroslav Machovič, Josef Čihula. Sokolíkem k římse a středem hladké stěny na vrchol.
SEVEROVÝCHODNÍ KOUT, V (JPK), , 1962, Josef Čihula. Převislým sokolíkem do kouta, tím na balkónek k borovičce a vlevo.
DĚLÍCÍ KOMÍN, III (JPK), , 1924, Erwin Gutsche, W. Noack, A. Eiselt, A. Hüttler, A. Hänsch.
LEVÝ JV KOMÍN, IV (JPK), , 1962, Josef Čihula. Převisem do komína a tím.
VARIANTA LEVÉHO JV KOMÍNA, III (JPK), , Stěnou zprava do komína a tím.
OHNÍČKOVÁ SPÁRA, VII (JPK), , 4. 12. 1961, Josef Čihula,. Převislou, rozšiřující se spárou přes kruh (osazen dodatečně ) na vrchol.
SOLIVÁ SPÁRA, IV (JPK), , 1960, Miroslav Machovič, Josef Čihula.
JIHOZÁPADNÍ SPÁRA, III (JPK), , 1960, Josef Čihula, Miroslav Machovič.
ZÁPADNÍ ROH, IV (JPK), , 1961, Josef Čihula, Miroslav Machovič. Hranou po lištách vzhůru na vrchol.
NÁHODA, VI (Písk.Sasko), , 1962, Plamen, Častek.
NO !, VI (JPK), , 4. 8. 2012, Ondřej Sojka, Leoš Ulrych. Napravo od NC středem kyzové stěnky později při levé hraně na v.
VARIANTA, , Stěnou zprava do komína a tím.
KLOBANOVA CESTA, V (Písk.Sasko), , 26. 9. 1976, Jiří Svatoš, P.Plíva. DOPPELRISS 4m hoch, Querg. links und Riss zG.
JIHOVÝCHODNÍ KOUT, V (Písk.Sasko), , 1962, Josef Čihula.

BLAUBLÜTLER (MODROKREVNÝ), (OSTROREP, Císařské údolí), IV (Písk.Sasko), , 9. 10. 2022, Udo Henke, Petra Klische. Vlevo na jihozápadní straně, vpravo od borovicová stěna n.v.
ZBORCENÉ HARFY TÓN, (MÁCHŮV MASIV, Císařské údolí), VIIa (Písk.Sasko), , 13. 6. 2022, Markéta Koudelková stř. Josef Koudelka. V JZ stěně traverz doprava v děrách a zdvihem ke kruhu. Stěnou a výše vpravo za hranou n.t.
CORVUS INTERRUPTUS, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIb (Písk.Sasko), , 23. 4. 2022, Jiří Hušek ml.. Hranou na temeno.
POD POHRŮŽKOU NĚHY, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIc (Písk.Sasko), , 17. 4. 2022, Jiří Hušek ml., Olga Hušková. Převislou údolní hranou (borhák) na temeno.
ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Jan Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
TŘICET ČAROVNÝCH PUNTÍKŮ, (PINDRUŠE, Císařské údolí), VI (JPK), , 8. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka, Ondřej Sojka. V levé části JV stěny přes borhák n. t.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes borhák do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k borháku. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.