CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ

Obr.: VÝR (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ), 2020_03, FOTO P. FAJGL

Obr.: VÝR (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ), 2020_03, FOTO P. FAJGL

Obr.: VÝR (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ), 2020_12, FOTO P. FAJGL

NORMALNÍ CESTA, IV (JPK), , (stavěním) při hraně na balkónek a po hřbetu k vrcholu.
VAR. NC, III (JPK), , 12. 6. 1988, Michal Vaníček,J.Nezbedová. Vpravo od NC za borovicí k hodinám a vlevo.
TRHLINKA, VII (JPK), , 4. 7. 1986, Petr Červeň. Sokolíkovou trhlinou vzhůru na hřbet.
KRÁTKÁ SPÁRA, V (JPK), , 1964, Miroslav Machovič. Převislou ruční spárou k vrcholu.
NEČEKANÁ NÁVŠTĚVA, VIIb (JPK), , 26. 10. 1996, Petr Slanina(2) stř. Milan Kulda. Z balvanu přes borhák do spáry a tou.
SEVEROVÝCHODNÍ STĚNA, VI (JPK), , 1964, Miroslav Machovič,V.Šimon. Z bloku traverz vlevo do spáry a tou do sedla mezi vrcholy.
PŘÍMÁ VAR., VII (JPK), , 31. 3. 1991, Ivo Wondráček, Luboš Mázl. Dvojspárou přímo ke spáře.
2. VARIANTA, VII (JPK), , 26. 10. 1996, Petr Slanina(2). Trhlinou ,sokolíkem a stěnou vpravo ke spáře.
JOSKOVY SOKOLÍKY, VII (JPK), , 1962, Josef Čihula. Sokolíkem do díry,spárou na balkon,výšvihem na polici a vlevo komínem na vrchol.
VARIANTA, VII (JPK), , 10. 9. 1986, Milan Kulda,P.Špidlen. Koutem na konec a stěnou přímo do díry.
ÚDOLNÍ SPÁRA, VII (JPK), , 12. 8. 1963, Josef Čihula,Miroslav Machovič. Spárou přes břízu na polici a vhloubením.
ŠPEKOVA NORA, VIIc (JPK), , 10. 9. 1986, Milan Kulda. Převislou trhlinou,spárou na balkon a snadno na vrchol. (poznámka:lámavé !)
ÚDOLNÍ STĚNA, IV (JPK), , 1962, Josef Čihula,Miroslav Machovič. Výšvihem k trhlině a tou vpravo do hnízda. Vpravo na římsu a stěnkou do komína. Tím k vrcholu.
KOUTOVÁ VAR., VI (JPK), , 4. 6. 1984, Milan Kulda, Petr Červeň. Z hnízda vlevo ke koutu a tím sokolíkově na vrcholový hřbet.
VARIANTA JOSKOVE SOKOLÍKŮ, VIIa (Písk.Sasko), , 10. 9. 1986, Milan Kulda, P.Špidlen. 2m links vom Originalweg Hangelverschn. zum Loch.

BLAUBLÜTLER (MODROKREVNÝ), (OSTROREP, Císařské údolí), IV (Písk.Sasko), , 9. 10. 2022, Udo Henke, Petra Klische. Vlevo na jihozápadní straně, vpravo od borovicová stěna n.v.
ZBORCENÉ HARFY TÓN, (MÁCHŮV MASIV, Císařské údolí), VIIa (Písk.Sasko), , 13. 6. 2022, Markéta Koudelková stř. Josef Koudelka. V JZ stěně traverz doprava v děrách a zdvihem ke kruhu. Stěnou a výše vpravo za hranou n.t.
CORVUS INTERRUPTUS, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIb (Písk.Sasko), , 23. 4. 2022, Jiří Hušek ml.. Hranou na temeno.
POD POHRŮŽKOU NĚHY, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIc (Písk.Sasko), , 17. 4. 2022, Jiří Hušek ml., Olga Hušková. Převislou údolní hranou (borhák) na temeno.
ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Jan Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
TŘICET ČAROVNÝCH PUNTÍKŮ, (PINDRUŠE, Císařské údolí), VI (JPK), , 8. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka, Ondřej Sojka. V levé části JV stěny přes borhák n. t.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes borhák do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k borháku. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.