CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ

HRÁDECKÝ ROH

Obr.: HRADECKÝ ROH (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ) Ztim udělané cesty na Hrádecký roh. Popisu doplním. Radek Černický

Obr.: HRADECKÝ ROH (CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ) Cesty z Východu. Radek Černický

PĚTKA PRO STANDU, VIIb (Písk.Sasko), , 5. 2020, Radek Černický, Stanislav Petrůj, Petra Hornová. Úplně vlevo v SV. Stejně doprava ubíhající rampou asi tři metry poté do leva travnatou rampou pod žlab. Tím na balkón a přes koutovou spárku a (kruh) pod převis. Přes převis a (2. kruh) na vrchol. (poznámka:U druhého kru jsou krásné taneční kroky. 😄)
HNUS FIALOVEJ, VI (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi tři metry a doprava ubíhající puklinou na vrchol.
INTIMNÍ KOUTEK, VI (Písk.Sasko), , 12. 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Stejně jako cesta "Pětka pro Standu" až na balkón a odtud doleva asi 5 metrů a lahodným koutem nahoru na vrchol.
PRŮLEZOVÁ, III (Písk.Sasko), , 7. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Od Jihovýchodu traverz doprava kolem vyvráceného stromu do velkého kouta. Průlezem v koutě na předvrchol.
PRVNÍ CESTA, I (JPK), , Od jihu cestičkou až na vrchol.
HRÁDECKÝ HOLKY, VIIa (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Od Severovýchodu úplně vlevo rampou a dále ubíhající spárou ke kruhu. Dal spárou na balkón. Stanoviště. Poté přes převis asi 4m a doleva do Jihozápadní stěny. Stěnou a žlábkem na vrchol. (poznámka:Při přechodu do Jihozápadní stěny je na hraně tutove jištění.)
ZÁKAZ POHYBU, VIIc (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Stanislav Petrůj, Petra Hornová. Nástup stěnou přímo pod spárou v Severovýchodní stěně jí a do spáry, tou na polici, asi metr doprava do spáry a na balkón (stanoviště). Poté přes převis a doleva do stěny přes (dodatečně dodaný) kruh do převislé spáry a namáhavě na vrchol.
ZKRATKA DO PEKLA, VI (Písk.Sasko), , 6. 2020, Radek Černický, Stanislav Petrůj. Z police cesty "Zákaz pohybu" doleva spárou přes borhák na balkón a libovolně na vrchol.
HOLKY TO CHTĚJ TAKY, VI (Písk.Sasko), , 24. 8. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. V severní štěně pravou sparou tvořící písmeno "A" přímo na polici přímo přes borhák stěnou ke kruhu.
LEVÁ ÚDOLNÍ SPARA, VI (Písk.Sasko), , 24. 8. 2020, Radek Černický, Petra Hornová. Levou údolní sparu vzhůru asi tři metry mírně vlevo a plotnu pod zeď, traverzu doprava a zorostlim komínem na vrchol. (poznámka:Trochu hůř jištěno.)
SKOROSPORTOVKA PRO VIKTORII, VIIIb (Písk.Sasko), , 23. 9. 2020, Radek Černický, Petra Hornová, Stanislav Petrůj. Doprava ubíhající rampou pod převis, dále přímo přes 2 borháky na velký balkon. Namáhavě přes převis (kruh) a přímo k borháku a na vrchol. (poznámka:Aby vás, kvůli možnému pádu na balkon, spolulezec dobře jistil, je lepší na balkóně dobrat . Kolem kruhu lahůdka s potřebou přidržet špičku pod převisem.)
PŘÍMÁ LINKA DO BOTANICKÝ, VI (Písk.Sasko), , 27. 6. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Uprostřed údolní stěny nejhlubší spárou k normálu.Pote přímo do spárokomínu a přes vklíněný balvan na vrchol.

BLAUBLÜTLER (MODROKREVNÝ), (OSTROREP, Císařské údolí), IV (Písk.Sasko), , 9. 10. 2022, Udo Henke, Petra Klische. Vlevo na jihozápadní straně, vpravo od borovicová stěna n.v.
ZBORCENÉ HARFY TÓN, (MÁCHŮV MASIV, Císařské údolí), VIIa (Písk.Sasko), , 13. 6. 2022, Markéta Koudelková stř. Josef Koudelka. V JZ stěně traverz doprava v děrách a zdvihem ke kruhu. Stěnou a výše vpravo za hranou n.t.
CORVUS INTERRUPTUS, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIb (Písk.Sasko), , 23. 4. 2022, Jiří Hušek ml.. Hranou na temeno.
POD POHRŮŽKOU NĚHY, (ŽULÍK, Janovice v Podještědí), VIIc (Písk.Sasko), , 17. 4. 2022, Jiří Hušek ml., Olga Hušková. Převislou údolní hranou (borhák) na temeno.
ZÁPADNÍ SPÁRA, (DVOJČE, Horní skály), IV (JPK), , 14. 9. 2021, Jan Bělina, Tomáš Hruš. Západní spárou na předskalí a libovolně n. v.
VĚČNÉ HLEDÁNÍ, (BLUDNÁ, Císařské údolí), III (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SZ stěně širokou spárou na temeno.
VIDÍŠ SVĚTÝLKO?, (BLUDNÁ, Císařské údolí), V (JPK), , 9. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka. V SV stěně v dírách šikmo vpravo k boráku a přímo na temeno.
TŘICET ČAROVNÝCH PUNTÍKŮ, (PINDRUŠE, Císařské údolí), VI (JPK), , 8. 8. 2021, Markéta Koudelková, Josef Koudelka, Ondřej Sojka. V levé části JV stěny přes borhák n. t.
KAFÍČKOVÁ VARIANTA JZ HRANY, (VELKÁ SMRTKA, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Úplně vpravo v západní stěně převislou stěnou přes borhák do spáry a jí na balkón. JZ hranou na vrchol.
NEDĚLNÍ RYCHLOVKA, (DVOJČE, Horní skály), VI (JPK), , 11. 7. 2021, Radek Černický,Petra Hornová. Středem západní stěny Jižního vrcholu přímo k borháku. Od něj mírně vlevo přes díry na vrchol.Z Jižního vrcholu Přepadovou ke slaňáku.